Останні новини

19 червня в 15:40

На Одещині відновлюють популяцію рідкісного червонокнижного гризуна

На Одещині відновлюють популяцію рідкісного червонокнижного гризуна

У ландшафтному заказнику місцевого значення «Тарутинський степ», що на Одещині, триває масштабна природоохоронна місія. Екологи та науковці об’єднали зусилля для збереження та відновлення популяції хом’яка європейського — унікального виду, який наразі занесений до Червоної книги України.

Протягом травня та червня 2026 року фахівці Київського зоологічного парку загальнодержавного значення здійснили черговий етап реінтродукції, випустивши на простори заказника 18 хом’яків — 13 самців та 5 самок. Ця група приєдналася до своїх перших шістьох родичів (5 самців і 1 самки), яких переселили до природного середовища Тарутинського степу раніше.

Такі заходи стали критично важливою частиною довгострокової програми з порятунку виду, чисельність якого в дикій природі останніми десятиліттями стрімко й неухильно скорочується. Головними винуватцями зникнення тварин науковці називають інтенсивне використання шкідливих агрохімікатів і пестицидів на полях, масштабну зміну природних ландшафтів через розорювання земель, а також глобальні кліматичні зміни.

Колись хом’як європейський був абсолютно звичним і повноправним мешканцем українських степів та лісостепів, проте сьогодні зустріти його в природному середовищі — велика рідкість. Екологи сподіваються, що створення нового безпечного осередку проживання в Одеської області допоможе підсилити вид та поверне степу його автентичне біологічне різноманіття.

Джерело

За матеріалами інтернет-ресурсів розмістила Оксана Картельян, Місто 24