Останні новини

26 травня в 09:34

Звання почесного громадянина Києва позбавили Брежнєва, в`єтнамського комуніста і колишнього керівника Ізмаїльської області

Звання почесного громадянина Києва позбавили Брежнєва, в`єтнамського комуніста і колишнього керівника Ізмаїльської області

Вчора міськрада Київа ухвалила рішення щодо позбавлення звання "Почесний громадянин міста" генсека КПРС Леоніда Брежнєва, та ще п'ятьох осіб, ім'я одного з яких пов'язано з Ізмаїлом.

У списку - начальник головного політичного управління радянської армії і військово-морського флоту Олексій Єпішев, голова ради міністрів УРСР у 1987-1990 роках і прем'єр-міністр України в 1994-1995 роках Віталій Масол, член ЦК КПРС маршал Радянського союзу Кирил Москаленко, радянський партійний і державний діяч Олексій Федоров, який очолював кілька обкомів компартії, зокрема ізмаїльський (у 1940-1954 роках в Україні існувала Ізмаїльська область), і був міністром соціального забезпечення СРСР; а також лідер компартії В'єтнаму Чионг Тінь.

«Це рішення — ще один крок до ліквідації спадщини колишнього комуністичного режиму, — зазначили в Київраді. — Загальновідомо, що з діяльністю генерального секретаря ЦК КПРС, голови президії верховної ради СРСР Леоніда Брежнєва пов'язані придушення протестів у країнах «соціалістичного табору», війна в Афганістані в 1979-1989 роках, ескалація озброєнь, а також підтримка «революційних» режимів у країнах «третього світу». Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ.

Звання «почесний громадянин Києва» заснували 1982 року, і першим його володарем став саме Брежнєв.

Зараз у списку почесних громадян столиці 85 осіб, останнім його отримав експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон.