Останні новини

24 травня в 10:52

У поїздах «Укрзалізниці» з'являться жіночі купе

У поїздах «Укрзалізниці» з'являться жіночі купе

Жіночі купе з'являться у поїздах «Укрзалізниці» в найближчому майбутньому.

Як повідомив керівник із комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко, спочатку цей проєкт буде реалізовано у вигляді експерименту.

«Протестуємо протягом кількох місяців і разом із громадою та фахівцями ухвалимо рішення. Критерії: попит та відгуки», — зазначив він.

За попередньою інформацією, у такі купе пускатимуть жінок, транс-жінок і мам із дітьми будь-якої статі до шести років.

Придбати квитки в жіноче купе можна буде через додаток «Укрзалізниці», доплачувати за нього додатково не доведеться.

Поки що невідомо, на яких саме напрямках з'являться перші такі купе, але це будуть поїзди далекого сполучення, де пасажири проводять багато часу в дорозі.

«Ми добре вивчили світовий досвід і розуміємо, що жіночі купе — не панацея, а лише тимчасовий підсилювальний елемент у комплексі рішень, які лікуватимуть корінь проблеми. А проблема глибша і потребує системної сексуальної освіти на національному рівні, розмежування понять мужності та агресії у виховному процесі (коли сила не трансформується у вседозволеність), а також реформ судової системи. Але безпека під час воєнного стану — це пріоритет», — додав Шевченко.

Зазначимо, це рішення було озвучено на тлі резонансного обговорення безпеки жінок у поїздах. Також було створено петицію на сайті президента щодо організації окремих жіночих і чоловічих купе, яка поки що набрала 23 тисячі голосів від 25 необхідних.