Останні новини

19 травня в 11:44

Ізмаїльська картинна галерея провела масштабну "Ніч у музеї"

Ізмаїльська картинна галерея провела масштабну "Ніч у музеї"

"Ніч в музеї" - відносно новий, але вже улюблений ізмаїльцями фестиваль мистецтв (приурочений до Міжнародного дня музеїв), незважаючи на складний воєнний час та всілякі обмеження, таки відбувся і зібрав у стінах Ізмаїльської картинної галереї величезну кількість любителів прикладної творчості та живопису, причому не лише із Ізмаїла.

Потрібно віддати належне адміністрації ІКГ ОЦЕВ та її директору Ірині Федоровій – тут робота не завмирала ні в пандемію, ні у воєнний час.

Отже, "Ніч у музеї", що пройшла 17 травня, представила ізмаїльчанам та гостям міста нову виставку, майстер-класи прикладників, виставку однієї картини, концерт, благодійний ярмарок та інші цікаві локації на фасаді галереї та шевченківські читання. Але про все по порядку.
Спочатку була урочиста частина, на якій виступила Ірина Федова, директор ОЦЕВ.

- «Ніч у музеї» - міжнародна культурно-освітня акція, в ході якої музеї та інші заклади культури працюють до пізнього вечора для підвищення інтересу широкої аудиторії до мистецтва, - розповіла Іріна Ігорівна, - Вже дванадцятий рік поспіль . Такі культурні заходи, спрямовані на підтримку діяльності українських митців, є надважливою складовою культурного фронту сьогодення.

До Міжнародного дня музеїв в Обласному центрі естетичного виховання імені Емілії Євдокимової відкрилася виставка молодіжної секції Одеської обласної організації НСХУ (живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво) у рамках акції «Ніч у музеї».На виставці представлено 78 творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва 63 учасників.

На мальовничих полотнах – пейзажі, натюрморти, абстрактні композиції. У центральній частині експозиції представлено символічну роботу Баришевої Б.С. «Воля», присвячена визволенню Херсона. На ній зображені квіти бавовни, оповиті стрічкою з традиційною вишивкою, як символ незламності та нескореності українського народу.

Кожен із художників має власний почерк, манеру виконання, колористичні та сюжетно-тематичні уподобання, але їх об'єднує бажання розвитку сучасного мистецтва та спільний джерело натхнення – безмежність української культури.

Описати в одному матеріалі невеликого формату всі події, що увібрала в себе «Ніч у музеї», з любов'ю організована для ізмаїльчан просто неможливо. Тому пробігусь тільки верхи, як то кажуть.

Що було в галереї та навколо неї цього сонячного привітного дня?
Працював благодійний ярмарок за участю волонтерського руху «Ізмаїл для ЗСУ», які завжди вдячні будь-якій допомозі, їхня єдина мета – наблизити довгоочікувану перемогу у війні проти російських окупантів.

Підтримали акцію волонтерів студенти і викладачі ІДГУ (О. Д. Кара І.В Пастир), які виконунували малюнок ALLA PRIMA.
В першої залі гості дивились виступи хореографа Максименко Анастасії, яка виконувала танець «Промінь надії», народно-художнього колективу, хореографічного ансамблю «РАДУГА», лауреата обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів (худ. керівник - О. Я. Тихонова, хореограф – І.Ф. Полякова), також виступ дітей та юнацтва ім. Алли Іванової) - танець «І буде мир».

На відкритті виставки виступали Сергій Лузанов, заступник міського голови, Борис Бєлов, голова секції декоративно-прикладного мистецтва «Золотий платан» Одеської обласної організації НСХУ, член НСХУ, учасник республіканських, всеукраїнських виставок, Олександр Кара– заслужений художник України, голова Ізмаїльської організації НСХУ, Іван Шишман - заслужений художник України.
Ще в цей день презентували виставку однієї картини народного художника України Миколи Глущенко - «Море увечері» 1977 року. Це є прекрасний зразок українського імпресіонізму. Завдяки яскравим контрастним кольорам картина створює святковий настрій, сподівання на безхмарний ранок, щасливе майбутнє.

Гості заходу подивилися і концерт за участью учнів і викладачів музичної школи ім. М. Чембержі, присвячений 70-річчю з дня народження Квітки Цісик. Його вела Ірина Щербина, викладач сольного співу.

А ще в цей день виступав народний музично-драматичний театрПалацу культури ім. Т.Г. Шевченко, який останні 10 років очолює режисер Ольга Герасимова (а дитячий театр «Едельвейс» працює понад 30 років). Була показана музично-поетична вистава «Думи мої, думи мої» (хореограф – Тамара Балтакова, сценографія – Ольга Кошова, а також за участі викладачів музичної школи ім. М. Чембержі - Аліни Чебан, Вікторії Первушиної). Спектакль зібрав бурю аплодисментів.

Звучал в стінах ИКГ в цей день і золотий голос Бессарабії - Олена Онищенко, викладач Ізмаїльської школи мистецтв ім. С. Малаховського (концертмейстер – Алла Ізотова).

Виступала музична група «SG Band» (керівник - Сергій Чмига) у складі: Сергія Чмигі, Андрія Яблокова, Олександра Міхнєва, Сергія Денисова.

В дворику музею лунав ще й виступ музичної групи А-Elite. Керівник – Олександр Копчик (Ізмаїльска школа мистецтв ім. С. Малаховського). Репетиції цієї групи проходять на базі Обласного центру естетичного виховання імені Емілії Євдокимової.

Також працювали майстер-класи:
- «Волошкова фантазія» - Народна студія «Мисткиня», кер. Білан Олена Петрівнап ;
- «Оригамі» - керівник Бондар Людмила Анатоліївна, викладач Ізмаїльської художньої школи;
- «Аплікація» - керівник Палій Олена Миколаївна, викладач Ізмаїльської художньої школи;
- «Ліплення.Глина» - керівник Ілліна Надія Генріхівна, керівник гуртка «Гончарство» Палацу дітей та юнацтва ім. Алли Іванової.

Вражень та радості "Ніч у музеї" залишила багато і надовго причому різнопланових і дуже цікавих. Відвідувачі здобули потужний заряд гарного настрою, віри в нашу перемогу та просто підзарядилися від джерел чистого мистецтва.

Дякуємо Ізмаїльській картинній галереї та з професійним святом!

Оксана Картельян, Місто 24