Останні новини

18 травня в 22:00

День відкритих дверей у музеї Придунав'я: флешмоб, концерт та виставка (ФОТО)

День відкритих дверей у музеї Придунав'я: флешмоб, концерт та виставка (ФОТО)

День музею, 18 травня, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я був День відкритих дверей: проходили одразу кілька подій плюс екскурсія будь-якими експозиціями музею (за бажанням відвідувачів).

Відкрив заплановані святкові заходи флеш-моб до Дня вишиванки, що його провели студенти Дунайського центру професійної освіти (керівник Алла Іванцова). Студенти робили фотографії на тлі різних локацій музею – об'єднавши таким чином два свята – День вишиванки та День музеїв. У студентів був піднятий настрій та безліч ідей – тішить, що у нас така ініціативна та активна молодь!
День відкритих дверей продовжив концерт жіночого вокального колективу «Мелодії Дунаю» (керівник Тетяна Кратко), добре відомого в нашому місті. Ансамбль презентував концертні вокальні номери, українські народні пісні та пісні сучасних авторів. Авторський блок взяла на себе Марина Бажанова, яка співала під гітару свої пісні та читала вірші. Вела концерт науковий співробітник музею Придунав'я Олеся Омельчук.
А ще цього дня музей Придунав'я відкрив нову виставку «Сімейний портрет кінця XIX – початку XX століть».

Ії відкривали директор музею Ольга Тирон та завідуюча відділу історії та культури Лариса Землянська.
На виставці були представлени портрети мешканців південної Бессарабії кін. ХІХ ст. та ХХ ст., портрети знаменитих особистостей м. Ізмаїла в оригіналах та копіях, а також старовинні фотоальбоми, фоторамки, різні фотоапарати, обладнання для виготовлення фотографій – усі предмети із фондів музею Придунав'я.
На фотографіях можна побачити не лише колишніх мешканців Бессарабії, від селянства до дворянства, а й відчути незмінність людських цінностей: сім'ї, дітей, доброти та кохання, які відображають старовинні портрети. Від цих фотографій віє особливою теплотою, затишком та романтикою часів, коли шлюбний союз був святим та непорушним!
Для кожного з нас є важливою сімейна історія. Знання того, ким є ваші батьки, де і коли вони народилися, де навчалися, з якої родини походять, – це необхідна частина вашої особистої історії.
Сімейний портрет був створений людьми кілька століть тому і несе не тільки документальний характер, а й відображає сімейні відносини. Жанр сімейного портрета, як не дивно, з'явився лише в епоху Відродження (XIV – XVII ст.), раніше живопис був виключно релігійним. Сімейна фотографія багато чого запозичила у живописі, але вона мала головну відмінну особливість – це реалістичність. По суті, вона була документом, доказом життя тієї чи іншої людини.
Сімейний портрет – найбільш привабливий жанр портретного живопису, оскільки люди пов'язані воєдино любов'ю і турботою один про одного: батьки і діти, чоловік і дружина, брат і сестра. Це вічна і цінна реліквія, що розповідає історію роду і переходить із покоління до покоління.
Родинний фотопортрет – це вічна цінність та спадщина сім'ї, який нагадуватиме поколінням про щасливі моменти, теплоту та кохання, про батьків, про бабусь та дідусів.
День музеїв пройшов цікаво та насичено, ті ізмаїльці, яким пощастило цього дня відвідати музей, залишилися дуже задоволеними – музейнику вдалося передати дух свята та зацікавити поважну публіку.

Оксана Картельян, Місто 24
Фото Оксани Картельян, Руслана Труфкина и Майї Суворової