Останні новини

18 травня в 19:14

День вишиванки в Ізмаїлі - як святкували (ФОТО)

День вишиванки в Ізмаїлі - як святкували (ФОТО)
День вишиванки в Україні у 2023 році припав на 18 травня. Цього дня щороку, третього четверга травня, українці традиційно одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами.
 
До війни День вишиванки не мав політичного підґрунтя, свято популяризувало українську культуру та традиції.
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки одягнулися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, зараз це свято набуло міжнародного значення.
 
Сьогодні масштаби розповсюдження традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде – у всьому світі українці та ті, хто їх у всьому підтримує, виходять у вишитих сорочках та сукнях на ярмарки та концерти, щоб збирати донати на армію, що невпинно бореться з ворогом.
 
Ізмаїл не залишився осторонь – на площі біля ПК ім. Т. Г. Шевченка пройшли благодійний ярмарок та концерт. Творчі, обдаровані ізмаїльчани співали та танцювали, паралельно з цим йшов збір коштів, допомога нашим воїнам на фронті.
 
Більшість народу на площі – від малого до великого – були у вишиванках, дівчатка – в українських віночках, із заплетеними у волосся жовто-блакитними стрічками, багато хто прикрасив себе браслетами кольору українського прапора та брошками того ж зразка.
 
Концерт-ярмарок «Вишиванка, моя вишиванка!» організували Управління культури та туризму Ізмаїльської міської ради та Обласний центр національних культур.
 
Перед ДК виступили солісти народної вокальної студії «Креатив» – Євгенія Нейчева, Анастасія Христова, Ася Некраха, Феодора Куртєва, Діана Суровкіна, солісти ОЦНК Володимир Сонін, Микола Генов, Богдана Чілік, Філіп Дяченко, Анна Кулачок, вихованці дитячої театральної ДК ім.Т.Шевченка, учасники зразкового клубу спортивно-бального танцю «Дрім Денс», зразковий вокальний ансамбль «Капітошка», учасники дитячої театральної студії «Едельвейс», вихованка вокальної студії «Нота» Валерія Комурзан, учасники танцювальної студії «Без кардонів» , вокалісти Ксенія Ніколова, Олексій Романов, Олеся Кічук, Дмитро Строя, Дарія Аврамова, Тимофій Іванюк, Ілля Лобанов, Маргарита Плашкарьова, Марія Андрєєва, Ніколетта Опря, Яна Семків, Мирослава Войку, Павло Унгурян, Еріка Гайдай, Анастасія Бойченко и Ліана Онищенко.
 
Концерт йшов чотири години – ізмаїльці отримали море позитиву, тим більше день видався сонячним яскравим, як наша віра у перемогу та бажання миру та чистого неба над головою.
 
Оксана Картельян, Місто 24