Останні новини

30 березня в 12:56

В Одесі знесли останнього Леніна

В Одесі знесли останнього Леніна

На початок 2023 року в Одесі залишався лише один пам’ятник Леніну. Але тепер не стало його. Делінізація міста завершена.

Про знесення пам’ятника можна судити за знімками, опублікованими в місцевих телеграм-каналах. Джерело.
 
Розташовувався останній одеський пам’ятник Леніну на території дитячого табору “Юний судноремонтник” на вулиці Костанді, 4. І зображував зовсім ще юного майбутнього “вождя світового пролетаріату”.
 
Знесення “Юного Леніна” не стало несподіванкою. Перед цим рішення про демонтаж скульптури прийняв виконкомом Одеської міськради 16 березня.
 
 
А ініціативу знести цей пам’ятник висунула громадська організація “Декомунізація. Україна”. Її представники звернулися до керівництва міста з вимогою знести цей пам’ятник.
 
Найближчим часом в Одесі також буде демонтовано і перенесено в непублічне місце пам’ятник російському та радянському письменнику Максиму Горькому. Ми вже детально розповідали про це.
 
Не стане скоро і меморіальної дошки на честь цього письменника, про що можна прочитати в нашій публікації:“Останній Ленін, передостанній Горький – в Одесі гряде демонтаж пам’ятника та таблички”, в якій ми також анонсували і знесення “Юного Леніна” у таборі на Костанді.
За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24