Останні новини

19 березня в 10:55

В Ізмаїльській картинній галереї Шевченківське слово, актуальне та живе, лунало на всю міць - Місто 24 (СВІТЛИНИ)

В Ізмаїльській картинній галереї Шевченківське слово, актуальне та живе, лунало на всю міць - Місто 24 (СВІТЛИНИ)

Шевченківські дні, присвячені дню народження Великого Кобзаря та його літературній спадщині, отримали гарне та гідне продовження: в Ізмаїльській картинній галереї ОЦЕВ ім. Емілії Євдокимової 18 березня відбулася прем'єра літературно-музичного спектаклю (поетичні читання) «Слово Кобзаря».

Це нова робота режисера Ольги Герасимової та двох її театральних труп - народного музично-драматичного театру та дитячого театру-студії «Едельвейс» при Палаці культури ім. Тараса Григоровича Шевченка.
 
На музичній виставі був аншлаг – це говорить про те, як ізмаїльці скучили за видовищними дійствами та популярністю театральних колективів Ольги Герасимової, талановитого та затребуваного режисера.
 
До програми літературних читань увійшли як вірші самого Тараса Григоровича Шевченка, невтомного борця за свободу, так і сучасних авторів про Кобзаря та його спадщину.
Насправді, не можна не здивуватися, подивившись і послухавши вірші та пісні нашого світоча літератури - настільки сучасні його твори і, на жаль, актуальні. Вони описують сьогоднішню кровопролитну війну, що дивуєшся прозорливості автора, і ще й ще раз переконуєшся в його геніальності. Минули століття, а слово Шевченка - животрепетне і поранюче душу - живе і вражає уми.
 
Діти-актори – від найменших до старшого шкільного віку настільки органічно несли глядачеві шевченківське слово, що зала то вибухала оплесками, то завмирала, вражена «попаданням у серце» чергової строфи, то скидала ненавмисну ​​сльозу. На одному подиху пройшла вистава. Ії прикрасили: сценографія Ольги Кошової, танець з рушниками народного ансамблю танцю "Ритм", вокал Аліни Чебан під акомпанемент Вікторії Первушиної (Ізмаїльська музична школа ім. Михайла Чембержі), спілкування з глядачами (режисерське слово) Ольги Герасимової, слова привітання сторони, що приймає, директора ОЦЕВ Ірини Федорової, яка створила для акторів і глядача умови для повноцінного театрального дійства.
- Дійство зачарувало, пройшло на такій могутній емоційній хвилі, що торкнулося дуже тонких струнів душі, - каже глядач і друг театрального колективу Валентина Щокіна, - до мурашок по шкірі, до сліз та піднесення. Подумалося: можна нескінченно з високих трибун трубити про свій патріотизм, носити широченні шаровары та їсти галушки зі шкварками, але та нещирість нікне поряд із підлітком, який звертається до нас словами великого Тараса: «І на оновленій землі ворога не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».
- Дуже рада, що все вийшло...Читати вірші Великого Шевченка у такій залі і на таку аудиторію велика честь і відповідальність, - каже режисер театру Ольга Герасимова, - дуже хвилювалися, емоції захльостували... але яка тиша у залі, до мурашок... Яке єднання і розуміння! Ще буде велике осмислення цього виступу, але зараз просто хочеться видихнути і сказати: Друзі, ви незвичайні, у вас стільки щирості, самовіддачі та глибини!
Дякую Всім, хто був поруч на сцені, спасибі Всім, хто був у залі для глядачів, спасибі Всім, хто допомагав в організації!
Разом – ми можемо багато, і це – наше Свято!
 
Хочеться побачити ці ж літературні Шевченківський читання на сцені нашого ДК, в якому давно не видно жодних постановок чи концертів. А вони дуже потрібні, бо актуальні й тому, що Ізмаїл – місто театралів та їхніх шанувальників!
 
Оксана Картельян, Місто 24