Останні новини

18 березня в 08:29

Підписано закон про компенсацію за пошкоджене або зруйноване війною житло

Підписано закон про компенсацію за пошкоджене або зруйноване війною житло

Президент України підписав закон, що запроваджує в Україні компенсацію за пошкоджене і знищене внаслідок бойових дій майно фізичних осіб. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Документ визначає правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, які почалися 24 лютого 2022 року. Джерело. Закон не поширюватиметься на об’єкти, які на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.

Право на компенсацію отримають тільки громадяни України. Компенсацію надаватимуть винятково за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад кімнати в гуртожитках), будинки садибного типу, садові і дачні будинки, об’єкти будівництва, в яких збудовано опорні і зовнішні конструкції.

Власники знищених квартир та інших житлових приміщень зможуть отримати житловий сертифікат, що підтверджує гарантію держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення в обсязі визначеної грошової суми, і зможуть самі обрати місцевість в Україні для використання житлового сертифіката.

Сума компенсації за зруйноване житло буде розрахована для кожного регіону окремо і буде максимально наближеною до ринкової ціни за квадратний метр.

Джерелами фінансування компенсації будуть кошти державного і місцевих бюджетів; міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів; міжнародна технічна і/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога; репарації та інші стягнення з Російської Федерації.

 

За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24