Останні новини

18 березня в 08:03

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт володимира путіна

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт володимира путіна

Міжнародні ордери на арешт президента рф володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.

Про це повідомляють у самому Суді. Джерело.
 
«Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні: пана володимира володимировича путіна та пані Марії Олексіївни Львової-Бєлової», — заявили в Суді.
 
На думку МКС, путін несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) з окупованих територій України до рф (згідно зі статтями 8 (2) (a) (vii) і 8 (2) (b) (viii) Римського статуту).
 
Злочини, ймовірно, було скоєно на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року. Є розумні підстави вважати, що саме путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищевказані злочини, (i) за вчинення діянь безпосередньо, спільно з іншими особами та/або через інших осіб (стаття 25 (3) (а) Римського статуту) та (i) за його нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили дії.
 
Марія Олексіївна Львова-Бєлова, 25 жовтня 1984 року народження, уповноважена з прав дитини при президенті рф, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) з окупованих територій України до рф (згідно зі статтями 8 (2) (а) (vii) і 8 (2) (b) (viii) Римського статуту).
 
Ордери на арешт були видані на підставі заяв, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.
За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24