Останні новини

15 березня в 12:20

На підтримку України утворюється «корабельна коаліція»

На підтримку України утворюється «корабельна коаліція»

Про утворення міжнародної «корабельної коаліції» заявив міністр оборони України під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.

«Є тренд на створення певних коаліцій на підтримку України. Були вже артилерійська, танкова, авіаційна коаліція. Зараз утворюється корабельна коаліція… Можна сказати, що вже утворена корабельна коаліція, в яку входять як мінімум три країни», – зазначив очільник українського військового відомства, повідомляє Медіацентр. Джерело.

Так Олексій Резніков прокоментував слова міністерки оборони Королівства Нідерланди Кайси Оллонгрен про те, що у 2025 році ця країна разом з Бельгією передасть Україні два мінних тральники.

«Нідерланди разом з Бельгією нададуть два мінних тральники класу «Alkmaar». Ці кораблі будуть готові у 2025 році. Також ми забезпечимо мости й переправи. Питання мін та мінної небезпеки у морі не закінчиться разом з війною. Ці кораблі – внесок у майбутнє України…

Нідерланди мають великий досвід у морському судноплавстві, в тому числі у знешкодженні морських мін. Мінні мисливці та підготовка українського екіпажу сприяють безпеці Чорного моря, безпеці Європи та глобальній продовольчій безпеці», – зазначила Оллонгрен.

Додамо, що екіпажі розпочнуть навчання у другій половині 2023 року.

Нагадаємо, що Великобританія передала два мінні тральники, на котрих вже перебувають українські екіпажі та піднятий прапор України.

Також під час брифінгу повідомлялося, що поки триває відкрита фаза війни, через конвенцію Монтре військові кораблі не можуть пройти через Босфор. А після звільнення територій потрібно буде вибудовувати нову архітектуру безпеки як мінімум у Європі.

Україна отримає певні гарантії безпеки й поки ці гарантії не будуть зрозумілими й для росії, розмінування акваторії Чорного моря є небезпечним.

За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24