Останні новини

08 березня в 12:19

Профільний центр допомоги та розвитку для жінок «Вільна» відкрився в Ізмаїльському музеї Придунав'я

Профільний центр допомоги та розвитку для жінок «Вільна» відкрився в Ізмаїльському музеї Придунав'я

В Ізмаїлі відкрився новий центр для жінок та дівчат «Вільна» - безпечний простір, де представниці прекрасної статі зможуть отримати підтримку, допомогу та розвиток.

В Ізмаїлі 6 березня на проспекті Миру, 44 відкрили новий спеціалізований центр допомоги та розвитку для жінок «Вільна». Джерело1. Джерело 2.

Це сучасний та затишний простір, де жінки та дівчата зможуть відчути себе захищеними, отримати позитивні емоції, взяти участь у заходах, спрямованих на відновлення своїх ресурсів та цікаво провести дозвілля виключно у жіночому середовищі. Тут же можна буде отримати психосоціальну та інформаційну підтримку, а також перенаправлення до спеціалізованих служб, що займаються боротьбою з гендерно-обумовленим насильством.

- Це простір, у якому жінка, дівчина та навіть дитина могли б розвиватися. Тут буде психологічна, соціальна підтримка, соціальне консультування, – наголосила координатор проекту Світлана Гудь. - Крім того, ми надаємо цей простір для всіх бажаючих жінок, які можуть і хочуть творити. У нашому графіку є місце для всіх, хто хоче провести майстер-класи з арт-терапії, всілякі майстер-класи для дітей – будь ласка, ми раді всім. Ми за все те, що дозволить жінкам розвиватися та з користю проводити вільний час.

До речі, команда дівчат на чолі з Оленою Палій, яка працювала у Центрі розвитку, вже приєдналася до нового проекту та активно проводитиме свої майстер-класи на новому місці.

На відкриття центру сьогодні прийшли як майбутні учасниці, викладачі та волонтери, так і представники місцевого (міського та районного) самоврядування, керівництво соціальних служб та відділів.На заході був присутній заступник міського голови Сергій Лузанов, який подякував за відкриття в Ізмаїлі ще одного майданчика, де мешканки міста та вимушені переселенки зможуть знайти підтримку у нелегкий час російської військової агресії.

Проект став можливим у рамках співробітництва ГО «Громадський рух «Віра, Надія, Любов» та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Подібний центр вже був відкритий в Одесі та користується великою популярністю, розповіла координаторка Лілія Леонідова.

– В Одесі психологічну підтримку вже отримали понад 200 жінок. Ми бачимо, як вони змінюються. Наша мета – разом долати весь той стрес, який накопичується, та підтримувати один одного – це найважливіше!
Центр в Ізмаїлі працюватиме щодня, крім понеділка та вівторка, з 11:00 до 20:00 за адресою: проспект Миру, 44. Усі послуги центру надаються безкоштовно.

 

 

А напередодні відкриття нового Центру, а саме 3 березня, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулася презентація робіт учасників творчих курсів, які півроку проходили на базі Центру розвитку та інтеграції.
У серпні 2022 року на базі ІДГУ було створено Центр розвитку та інтеграції. Це був новий комплексний та інклюзивний простір для тимчасово переміщених осіб, а також ізмаїльчан, де люди налагоджували зв'язки, спілкувалися, підтримували один одного, брали участь у тренінгах та заходах щодо підвищення обізнаності, грали у розвиваючі ігри.
 
Одним із головних напрямів була творчість. За півроку учасники творчих курсів створили кількасот робіт. Найкращі 250 творів сьогодні представили на цій незвичайній виставці.

- Сьогодні ми відкриваємо виставку арматорів мистецтва, які лише розпочинають свій шлях. І я дуже вдячна організаторам за таку ініціативу, – сказала директор музею Ольга Тирон.

Викладачі вели курси з авторських програм: «Гра в ілюстрацію», «Метафора та мистецтво», «Цікава ботаніка», «Мандрівка в мистецтво». За арт-напрямок відповідали ізмаїльчанки Олена Палій, Катерина Лавська, Тетяна Осика та Людмила Матей.

За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24