Останні новини

04 березня в 17:59

Жага життя: як ізмаїльці та переселенці за допомогою творчості долали стрес від війни

Жага життя: як ізмаїльці та переселенці за допомогою творчості долали стрес від війни

В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я 3 березня відбулася презентація робіт учасників творчих курсів, які півроку проходили на базі Центру розвитку та інтеграції.

У серпні 2022 року на базі ІДГУ було створено Центр розвитку та інтеграції. Це був новий комплексний та інклюзивний простір для тимчасово переміщених осіб, а також ізмаїльчан, де люди налагоджували зв'язки, спілкувалися, підтримували один одного, брали участь у тренінгах та заходах щодо підвищення обізнаності, грали у розвиваючі ігри.
Одним із головних напрямів була творчість. За півроку учасники творчих курсів створили кількасот робіт. Найкращі 250 творів сьогодні представили на цій незвичайній виставці.
 
- Сьогодні ми відкриваємо виставку арматорів мистецтва, які лише розпочинають свій шлях. І я дуже вдячна організаторам за таку ініціативу, – сказала директор музею Ольга Тирон.
Викладачі вели курси за авторськими програмами: «Гра в ілюстрацію», «Метафора та мистецтво», «Цікава ботаніка», «Подорож у мистецтво». За арт-напрямок відповідали ізмаїльчанки Олена Палій, Катерина Лавська, Тетяна Осика та Людмила Матей.
 
– До нас приходили люди, які не вміли малювати, робити колажі, творити щось творче. Але за час проекту відбулося швидке зростання, що можна побачити у представлених роботах, - зазначила Олена Палій. - І цінність цих робіт саме в тому, що їх малювали дорослі люди – вони змогли виявити та реалізувати своє прагнення малювати, і які яскраві та чудові роботи вийшли!
Курси абсолютно безкоштовно відвідували жителі та гості міста, у тому числі й переселенці.Так вони вчилися малювати, спілкувалися, долали стрес, інтегрувалися до місцевого суспільства.
 
– Нам самим було дуже цікаво. За півроку ми познайомилися зі стількими людьми, – розповіла Катерина Лавська. - І кожна людина мала свою, особливу історію, кожен приходив зі своєю метою: помалювати чи просто поговорити, знайти підтримку. Тому дякую всім, хто приходив до нас протягом цих півроку!
 
– Це був дуже амбітний та цікавий проект, і ми дуже вдячні дівчатам, які працювали з людьми, – розповіла керівник Центру Світлана Гудь. - На такі зустрічі справді був і залишається великий попит.
Проект справді підійшов до логічного завершення. Але буде інший майданчик для таких зустрічей, порадували присутніх організатори. Вже 6 березня в Ізмаїлі відбудеться офіційне відкриття спецмайданчика для жінок та дівчат (WGSS) «ВІЛЬНА» - сучасного та затишного простору, де жінки та дівчата зможуть відчути себе захищеними, отримати позитивні емоції, взяти участь у заходах щодо відновлення своїх ресурсів та цікаво провести дозвілля у виключно жіночому середовищі.
 
За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24