Останні новини

28 січня в 10:29

Трофей, що втік: історія вкраденого росіянами кота Макса з Бучі вразила мережу

Трофей, що втік: історія вкраденого росіянами кота Макса з Бучі вразила мережу
Мейн-кун Макс за своє котяче життя побачив більше, ніж деякі люди. Фото Колаж "Телеграфа"
Пухнастого домашнього улюбленця вже називають "кітом неймовірної долі".

Звільнення Київської області від російських загарбників навесні 2022 року стало однією із знаменних подій повномасштабної війни. Щоправда, після цього у багатьох містах регіону, зокрема Бучі, відкрилася жахлива правда окупації. Від неї страждали як люди, так і тварини, проте деяким все ж таки вдалося врятуватися від біди. Як, наприклад, бучанському коту Максу, який на власній шкірці відчув, як це перебувати у російському полоні. Однак його історія закінчилася щасливо – йому вдалося втекти під час неорганізованого відступу росіян.

Подробиці історії хороброго мейн-куна нагадав Facebook-користувач Ілля Шелепін. Він зазначив, що російські військові не цуралися визнавати, що в одному з будинків "украли" собі кота, надто їм сподобався рудий пухнастик. Втім, Макс мав на всі інші плани.
Макс був одним із найвідоміших котів, які розшукували господарі під час окупації Бучі. Примітна деталь - нашийник з медальйоном, на якому зображено знак Бетмена, - впадала в око багатьом користувачам соцмереж. Цей аксесуар фактично став основним шансом на порятунок та повернення рідній родині: з іншого боку знаходився QR-код із даними господині.
Коли почалося російське вторгнення, сім'я, де жив кіт, намагалася якнайшвидше зібратися та виїхати. Макс, який є волелюбним котом, чи де сховався, чиЗа матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24 втік гуляти — але знайти його не вдалося. Тому було ухвалено рішення їхати самим. Повернувшись додому, кіт застав там зовсім інших людей: у чужій військовій формі, з бронетехнікою та відсутністю знань будь-яких правил етикету та поняття совісті.Перш ніж тікати назад на територію Білорусі, окупанти максимально спорядили будинок, залишивши "скельний живопис" на різних поверхнях. Не гидували вони у своїх малюнках і нецензурщиною.
Макса ж, через його красиву зовнішність, окупанти прихопили з собою, як живий трофей. Далі історія дещо замовчує — чи йому справді вдалося самому втекти з полону, чи солдати вирішили самі його позбутися, — однак у якийсь день тварина залишилася одна за багато кілометрів від будинку. Як пізніше виявилося, ще й на території іншої країни – у Білорусі. Під Гомелем на нього натрапила одна з місцевих мешканок. Кота, який був облитий чимось клейким і незмивним, швидко привели до нормального вигляду, а потім зв'язалися з його родиною. Так-так, саме завдяки вже згаданому медальйону з QR-кодом.
Білоруси співпрацювали з поляками, завдяки чому Максу вдалося здійснити ще більшу подорож, ніж раніше. Зрештою він все ж таки зустрівся зі своєю родиною. Через стільки часу він встиг відростити нову вовну (замість відстриженої брудної), пережити стрес і повернути апетит. Зараз разом із господарями він проживає в Іспанії, які, безумовно, чекають можливості нарешті повернутися додому, до Бучі.
Пухнастий агент виконував завдання? СБУ спантеличила соцмережі дивною фотографією кота
Така дивовижна історія всього одного кота вразила багатьох користувачів мережі, які не забарилися поділитися емоціями. Дехто вважає, що життя Макса гідне екранізації, як приклад ще одного українця, хай і чотирилапого, який не став миритися з російським полоном. Джерело.