Останні новини

14 січня в 06:00

Встановлено мінімальні зарплати медикам на 2023 рік

Встановлено мінімальні зарплати медикам на 2023 рік

Уряд встановив мінімальні зарплати фармацевтичних, медпрацівників та спеціалістів з реабілітації медустанов державної та комунальної власності на 2023 рік. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів у п’ятницю, 13 січня. Джерело.

Відповідно до рішення уряду, встановлюється мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацев.тичних працівників та спеціалістів з реабілітації закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності за повністю місячну (годинну) норму праці на рівні не менше:

– 20 тис. грн для осіб, які обіймають лікарські посади в закладах охорони здоров’я (крім лікарів-інтернів), а також посади фармацевтів в закладах охорони здоров’я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров’я в закладах охорони здоров’я та посади професіоналів у сфері охорони здоров’я;

– 13,5 тис. грн для осіб, які обіймають посади в закладах охорони здоров’я, віднесених єдиними кваліфікаційними вимогами до посад спеціалістів (крім лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів).

Наголошується, що при обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Як зазначають у МОЗ, гарантії виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні установи, які мають договори з НСЗУ щодо Програми медичних гарантій, при цьому їхній фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не повинен перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.

Для лікарів “первинки” та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.

За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян, Місто 24