Останні новини

21 листопаду 2022 в 11:16

На заході на честь Дня Гідності та Свободи: в Ізмаїлі покладали квіти до пам'ятника великому Кобзарю

На заході на честь Дня Гідності та Свободи: в Ізмаїлі покладали квіти до пам'ятника великому Кобзарю

День Гідності та Свободи в Ізмаїлі разом із усією країною відзначали 21 листопада покладанням квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. Це дев'ята річниця подій 2013-2014 рр., яку українці відзначають в умовах страшної війни.
Тріо "Берегиня" а капела виконало гімн України, а ведуча Олена Попеску розповіла про історію свята та його героїв.

День Гідності та Свободи – одне з найважливіших державних свят у новітній історії України, коли згадують події двох знакових революцій в Україні:
 
Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. Обидві революції стали для українців символом перемоги демократії, свободи та національних інтересів. Ці події зміцнили розуміння національної самоіндентичності та започаткували абсолютно нову, європейську, Україну.
 
Наприкінці 2013 року багатотисячними мітингами та акціями протесту відреагували українці на зупинення процесу підготовки та підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Як і 2004 року на Майдан у Києві вийшли десятки та сотні тисяч людей зі всієї України з бажанням, щоб їх почула влада. У деякі дні свою думку мирно висловлювали до 200 тисяч людей, обстоюючи гідність та свободу нації.
 
Особливо важливого значення День гідності та свободи свято набуває зараз, під час повномасштабного рашистського вторгнення на територію незалежної та суверенної України.
 
В Ізмаїлі на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку сьогодні зранку зібралися представники громадськості: керівництво міста, Ізмаїльської військової районної адміністрації, Ізмаїльського району, військовослужбовці та представники силових структур, ізмаїльчани, які прийшли віддати шану мужності та патріотизму наших співгромадян.
 
Оксана Картельян, Город 24