Последние новости

02 октября в 11:14

В Ізмаїлі обговорювали перспективи розвитку українсько-болгарських відносин

В Ізмаїлі обговорювали перспективи розвитку українсько-болгарських відносин

В Ізмаїлі на базі державного гуманітарного університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україно-болгарські відносини: виклики сьогодення та перспективи розвитку», присвячена 114-річному проголошенню незалежності Болгарії. Захід проходив під патронатом виконавчого директора Виконавчої дирекції за кордоном (при Міністерстві зовнішніх справ Республіки Болгарія) Райни Манджукової.

Під час конференції обговорювали ефективні шляхи активізації соціально-економічного, освітнього та культурного розвитку болгарських громад України, - рассповідає "Топор".

Були позначені як позитивні, так і негативні чинники розвитку етнічної ідентичності болгар. До позитивних віднесли нормативно-правову базу розвитку, компактне розселення та ментальний характер болгарського народу, який дозволив йому отримати права на новій території розселення.

А до негативних – розмивання ареалу компактного розселення болгар, міграцію до міст, безробіття у сільських поселеннях.

Для мінімізації озвучених проблем, за підтримки Виконавчої дирекції болгар за кордоном, було ініційовано розробку Стратегії розвитку болгарської діаспори в Україні.

Голова Ізмаїльського болгарського товариства «Свята Софія» Микола Іванов у своєму зверненні наголосив на важливості соціальних та економічних аспектів сучасного розвитку болгарської громади, а також наголосив на значній ролі національно-культурних громад у збереженні етнічної ідентичності болгар України.

«У нас дуже багато сіл і міст Бессарабії мають болгарське коріння, багато з них перебувають у поганому стані – відзначив Микола Іванов. – Тому нам потрібно допомагати відроджувати ці села, розвивати там дрібний бізнес, сільський туризм, організовувати різноманітні форуми та проекти, залучати усі ресурси для їхнього розвитку».

Одним із сіл, в якому мешкає болгарська громада, є Оріхівка Болградського району. Саме у цьому селі жив наш земляк Олександр Малинов, який очолював коаліційні уряди Болгарії. На даний момент село знаходиться у критичному стані. З метою підтримки розробки стратегії розвитку та зміцнення громади села Оріхівка ректор ІДГУ Ярослав Кічук ініціював збір коштів для благоустрою школи та встановлення пам’ятника відомому землякові.

По материалам интернетресурсов подготовила Оксана Картельян, Город 24