Последние новости

18 сентября в 13:00

Чехія закликала ЄС створити міжнародний трибунал через вторгнення РФ в Україну

Чехія закликала ЄС створити міжнародний трибунал через вторгнення РФ в Україну

Чехія, яка зараз головує в Раді ЄС, закликала Європейський Союз створити міжнародний трибунал у справі про вторгнення Росії в Україну. Це сталося після виявлення сотень могил в Ізюмі, нещодавно звільненому українськими військами. Про це повідомляє BBC.

"Ми виступаємо за покарання всіх військових злочинців", — заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі.

За його словами, у 21 столітті такі напади на цивільне населення є немислимими та огидними.

"Ми не маємо цього не помічати. Ми виступаємо за покарання всіх військових злочинців", — сказав Ліпавскі.

Міністр закликав до швидкого створення спеціального міжнародного трибуналу, який буде переслідувати злочин агресії.

У деокупованому Ізюмі на Харківщині триває ексгумація тіл загиблих. Робота триватиме ще майже два тижні. 15 вересня президент Володимир Зеленський повідомив, що під Ізюмом знайшли масове поховання. За час окупації на місцевому цвинтарі з'явилося понад 460 нових могил.

Що відомо

У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.
Володимир Зеленський наголосив, що країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі під час окупації міста.

По материалам интернетресурсов подготовила Оксана Картельян, Город 24