Последние новости

17 августа в 12:56

Росія відмовляється забирати з Німеччини турбіну для "Північного потоку"

Росія відмовляється забирати з Німеччини турбіну для "Північного потоку"

Газова турбіна для російського газопроводу "Північний потік-1" готова до використання і, як і раніше, перебуває в опечатаному стані в німецькому місті Мюльхайм-ан-дер-Рур.

Про це заявив представник компанії Siemens Energy, передає DW.

За його словами, Росія продовжує "чіплятися до документів та висувати безглузді вимоги".

Представник Siemens Energy, зазначив, що турбіну планується переправити до РФ вантажівкою, тому посилання РФ на нинішній низький рівень води, що перешкоджає постачанню обладнання річковим транспортом, не відіграють жодної ролі.

Видання зазначає, що турбіна з середини липня перебуває в Німеччині, чекаючи на відправлення до РФ. "Газпром" скаржиться на відсутність інформації про проведений ремонт, Siemens Energy відкидає ці претензії.

Канада, попри заперечення України, вирішила повернути Німеччині російську газову турбіну, яку Москва називає критичною для надходження природного газу до Європи.

На початку серпня "Газпром" заявив про неможливість повернути відремонтовану турбіну Siemens на компресорну станцію газопроводу "Північний потік".

"Санкційні режими Канади, ЄС, Великої Британії та невідповідність теперішньої ситуації чинним контрактним зобов'язанням з боку Siemens роблять постачання двигуна 073 на КС "Портова" неможливим", повідомив "Газпром" у Telegram-каналі.

Що відомо
Російський газовий монополіст "Газпром" заявив, що скорочує постачання природного газу по газопроводу "Північний потік-1" на 40%.
З 11 по 21 липня "Північний потік" зупиняли на профілактику, яка включала тестування механічних компонентів та систем автоматизації. У ЄС побоювалися, що Росія може продовжити планове технічне обслуговування, щоб ще більше обмежити постачання газу до Європи.
20 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що пропускна здатність газопроводу може бути ще більше скорочена через повільний прогрес в обслуговуванні обладнання.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина не може покладатися на Росію, оскільки вона не стає більш надійним постачальником газу, ніж є зараз. Коаліційний уряд Німеччини шукає альтернативу російським енергоносіям.
22 липня Reuters повідомило, що турбіна для російського газогону "Північний потік-1", яку Канада повернула під тиском Німеччини попри санкції, через відсутність погодження з боку Росії застрягла на пів дороги на німецькій території.
25 липня російський газовий монополіст "Газпром" заявив, що зупинить експлуатацію турбіни Siemens на компресійній станції "Портова", яка забезпечує прокачування газу "Північним потоком-1", задля ремонту.
27 липня "Газпром" скоротив постачання газу "Північним потоком-1" до рівня не вище 20% від його пропускної спроможності. Постачання становитиме не більше 33 млн кубометрів щодобово за планового обсягу 167 млн.