Последние новости

17 августа в 12:16

Півроку тому не стало Олександра Затинченка

Півроку тому не стало Олександра Затинченка

Минуло півроку відколи цей світ покинув наш маестро - "співак" Придунав'я і всієї Бессарабії. Він залишив яскравий слід в історії нашого краю і, сподіваємося, на його честь буде названо одну з вулиць міста.

17 лютого 2022 року пішов з життя Затинченко Олександр Миколайович. Все своє життя він присвятив музиці та творчості.

Багато років працював завідуючим кафедрою музики в ІДГУ та був викладачем по класу гітари в Школі мистецтв ім. С. Малаховського. Олександр Миколайович був автором понад 300 творів для гітари та близько 20 збірок. Його п’єси для гітари були неодноразово опубліковані в журналах «Гітара в Україні» та «Калейдоскоп».
 
Твори Олександра Миколайовича звучать на міжнародних фестивалях, на різноманітних концертах по всьому світу, по радіо і телебаченню, в Інтернеті, а також увійшли у навчально-педагогічний репертуар. За свій вклад в освіту та культуру Олександр Миколайович Затинченко буд відзначений такими винагородами: «Заслужений працівник народної освіти України»; «Відмінник народної освіти»; член Асоціації гітаристів України; був нагороджений нагрудними знаками «За наукове та освітнє досягнення» та «За внесок у розвиток вищої освіти»; також був нагороджений почесними грамотами від Одеської  облдержадміністрації та Міністерства освіти України;
 
Ім’я Затинченка О.М. занесено до Енциклопедії «Класична гітара в Росії та СССР» (1992 р.). Олександр Миколайович буд неодноразовим учасником міжнародних фестивалів гітарного мистецтва як автор.
Олександр Миколайович запам’ятався як позитивна, порядна та життєрадісна людина, яка блискуче жартувала і завжди знаходила добрі слова.
 
Світлий, добрий спомин про Олександра Миколайовича завжди житиме у серцях усіх хто його знав, любив, шанував. Вічна пам’ять.