Последние новости

14 августа в 11:38

Німеччина через санкції заблокувала десять російських літаків

Німеччина через санкції заблокувала десять російських літаків

За інформацією Міністерства транспорту ФРН, на аеродромах Німеччини перебувають десять російських літаків. Вони не можуть покинути країну через санкції запроваджені проти Росії, повідомляє DW.

Серед заблокованих літаків:

три Ан–124 "Руслан" перебувають у Лейпцигу
Bombardier BD-100-1A10 Challenger 300 та Boeing 737 — в Кельні
Boeing 747 — в аеропорту Франкфурт-Хан,
Cessna 750 Citation X, два Embraer ERJ-135bj Legacy 600 і Bombardier BD-700-1A10 Global Express XRS — в Баден - Бадені.
Airbus A320 заблокований у Мюнхені.
Зазначається, що Airbus A320 орендувала російська авіакомпанія. Рішення про подальшу долю літака має ухвалити власник.

"Оскільки на зліт та політ літаків накладена заборона через режим санкцій ЄС, вони не можуть використовуватися власником і не можуть бути вивезені в інше місце", — пояснили у Мінтрансі ФРН.

При цьому відомство уточнило, що російські літаки можуть отримувати лише базове обслуговування, наприклад, для захисту від несанкціонованого доступу до них. Будь-яке інше техобслуговування заборонене, як і надання запчастин.

Німеччина закрила небо для російської авіації 27 лютого, через три дні після початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну.

Водночас, як пише The Washington Post, станом на липень російські авіакомпанії відмовляються повертати понад 400 літаків і низку авіазапчастин, які вони орендували у західних компаній. Це змушує лізингові компанії подати 10 мільярдів доларів у вигляді страхових претензій.