Последние новости

05 августа в 13:22

З портів Одеської області вийшли три балкери з зерном

З портів Одеської області вийшли три балкери з зерном

З портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українською кукурудзою. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.

За його словами, на борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

Найєм зазначив, що сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту "Чорноморськ".

"Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку", — сказав він.

За словами чиновника, Україна планує забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

"Хоча "зерновий коридор" уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний", — зазначив Найєм.

Він наголосив, що такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу.

"Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн торішнього врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі", — сказав заступник міністра.