Последние новости

28 ноября 2020 в 08:20

28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

Шановні ізмаїльчани!

Сьогодні ми віддаємо данину пам'яті жертвам голодоморів в Україні, схиляємо голову перед загиблими співвітчизниками.

Наш народ став жертвою страшного злочину, повторення якого на нашій землі неприпустимо. Це був цілеспрямований фізичний та духовний геноцид українців: переслідувалась релігія, заборонялась свобода слова, під час масових обшуків в селянських господарствах в селян відбирались останні залишки їжі, заборонявся виїзд за межі охопленої голодом України. Мільйони дітей та дорослих були приречені на голодну смерть, від якої не було порятунку.

Шановна громадо!

Пам'ять про Голодомори стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку у четверту суботу листопада ми запалюємо свічки як символ пам’яті про вбитих голодом. Цього року 28 листопада о 16 годині ми знову разом з усією Україною схилимо голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом та запалимо свічки. Ці вогники символізуватимуть нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Нехай у цей скорботний день вогники свічок, які спалахнуть по всій країні, об’єднають нас у любові до рідної землі, зроблять добрішими і мудрішими, принесуть, нам, українцям, і всьому людству – мир, добробут і запашний хліб у кожний дім.

Ізмаїльський міський голова А. В. Абрамченко