Останні новини

14 березня 2022 в 15:49

Одеса «в облозі»: щодо ризиків оточення та висадки ворожого десанту

Одеса «в облозі»: щодо ризиків оточення та висадки ворожого десанту

Зізнайтеся, у кого із вас за останні дні після заяв представників нашого (і не нашого) політикуму з’являлися думки збирати валізи й сідати до евакуаційного потягу на Ужгород або їхати до кордону в напрямку Молдови?

Авжеж, вчора – заява Міноборони Великобританії про те, що орки будуть намагатися обійти Миколаїв, щоб оточити нашу Одесу, та заява Данілова про черговий морський десант. Днями наш доблесний мер на увесь загал заявив про страшні війська сусідньої ПМР (ну не щастить нам із сусідами, ну що поробиш), які готові до наступу спільно з колонами із Миколаївщини, щоб взяти нас в облогу. А ще до того, десь із тиждень тому, Зеленський розповідав про бажання окупантів «бомбити нашу Одесу». Ну я вже не буду навіть згадувати про морський десант, якого ми чекаємо ледь не з першого дня війни…

Давайте у зворотньому порядку. Почнемо із «обходу Миколаєва». Можливо, я когось здивую, але обходити Миколаїв з метою наступу на Одесу російські нацисти почали майже два тижні тому – 2 березня. Так-так, саме тоді, коли колона самогубців попхалася на Вознесенськ. Вже тоді було зрозуміло, що на меті в окупантів дві стратегічні цілі – Южноукраїнська АЕС, до якої «воєни» не дійшли 26 км, і наступ на Одесу з тієї сторони. Як бачите – трішки не вдалося. Фото й відео техніки, спаленої нашими прекрасними бійцями ТрО під Вознесенськом, погугліть самі, а в містечку вже, між іншим, сьогодні почав ходити громадський транспорт. Одним словом, йти в обхід трішки не вийшло.

Шлях через Миколаїв. Цей план в окупанта теж не дуже виходить. Місто героїчно тримає оборону, орки біснуються, із важкої арти обстрілюючи місто, але взяти Миколаїв їм навряд чи вдасться. До того ж міст через Південний Буг розведений, в разі чого, гадаю, буде взагалі зруйнований, а дельта річки занадто широка, щоб через неї будувати понтонну переправу. Тож, як сказав «новий герой української нації» Віталій Кім: «Одесити, ще кілька тижнів точно ви можете спати спокійно».

ПМР і морський десант. Це мої улюблені «лякалки», слухаємо про них із першого дня. Почну із невизнаної республіки. Якщо вірити Вікіпедії (а я чомусь переконана, що там інформація трохи перебільшена), то в Придністров’ї дислокується аж цілих чотири мотострілкові бригади. Техніка виробництва СРСР востаннє використовувалася в році так 1992-му, відтоді залишилося її там пару десятків, і вона тепер активно грає роль великого озброєння на щорічних парадах з нагоди 9 травня.

Літаки. Теж дуже люблю слухати про «винищувачі, які підлетіли з Придністров’я, скинули ракети й полетіли назад». У ПМР є аж цілий один аеродром у Тирасполі із вбитою злітною смугою. Думаю, не треба бути професійним пілотом, щоб розуміти, що для військової авіації треба ну трішечки кращі умови. Та й ППО у нас просто божественне, «залетіли – вилетіли» не пройде.

Отже, чи можливий наступ зі сторони ПМР? Так, цілком. Але за тієї умови, якщо під Одесою вже стоятимуть колони РФ (а чому вони навряд чи стоятимуть, читайте вище). В інакшому випадку – це буде чудова тренувальна мішень для наших виголоднілих ТрОшників та захисників із ЗСУ, якщо, звісно, останні встигнуть підтягнутися на «дичину».

Страшний морський десант. У Лузанівці, Затоці і ще десь там. Морський десант сам по собі дуже складна військова операція, а із таким потужним захистом узбережжя, який ми маємо, то й поготів. Якщо говорити простими словами, то морський десант в Одесі станом на сьогодні виглядав би як тир із рухомими мішенями – сиди собі на березі, у зручному затишному місці і відстрілюй з будь-якого калібру. Знову ж таки, десант можливий тільки у випадку, якщо під Одесою вже стоїть колона орків, ще одна колона йде з ПМР, ось тоді можна й десантуватися. Ну а чому це малоймовірно – читай вище.

Тоді цілком логічне запитання: для чого у Чорному морі регулярно тусуються десантні кораблі із Мордору? Відповідь проста – щоб сіяти паніку серед населення. Ну й тримати в тонусі наших захисників, щоб вони не передислоковувалися на допомогу у більш «гарячі» точки України.

Ось тут ми й підійшли до головного: для чого в інформаційному полі час від часу лунають страшні прогнози стосовно Одеси? Нагадаю, крім активних бойових дій, зараз триває ще й потужна війна інформаційна, направлена противником на нас, а нами – на них та зовнішній світ. Одеса – стратегічно важливе місто не лише для України, унікальна архітектурна, культурна перлина. Усі ці заяви про загрозу нашому місту лунають не для нас із вами, а для зовнішнього світу, щоб привернути якомога більше уваги. Проте, уламками у війні інформаційній зачепило більшість із нас, майже ми всі в ній «трьохсоті».

Задумайтеся: дякувати Богу, в порівнянні з іншими містами в Одесу ще майже нічого не «прилітало», та в нас половина міста ночує в бомбосховищах, а інша – виїхала в Молдову чи Румунію.

Тримайте голову холодною, вчіться об’єктивно і тверезо сприймати інформацію, вірте в наші Збройні сили. Все обов’язково буде добре.

Автор – Ярослава Вітко, спеціально для «Думської»