Останні новини

13 лютого в 11:26

В Одеській колонії засуджені "продавали" товари через фейковий інтернет-магазин

В Одеській колонії засуджені "продавали" товари через фейковий інтернет-магазин

Четверо злочинців, покарані за низку майнових злочинів, наживалися на довірі громадян, «продаючи» їм в Інтернеті на умовах передоплати неіснуючий товар. Їм може загрожувати додаткових 12 років в’язниці.

Встановлено, що правопорушники за допомогою електронно-обчислювальної техніки на різних інтернет-платформах та в соціальних мережах розміщували оголошення щодо продажу деревини, автомобілів та інших товарів, яких насправді не мали. Спільники заволодівали грошима громадян, які ті надсилали на банківські картки в якості передплати за резервування товару, і зникали.

До шахрайської схеми були причетні четверо осіб віком від 26-ти до 37-ми років, засуджених за крадіжки, грабежі, розбої та незаконне заволодіння транспортними засобами.
За місцем перебування фігурантів правоохоронці провели обшуки, в ході яких вилучили мобільні термінали з публікаціями в різних спільнотах, додаткові сім-картки, чорнові записи, на яких зазначені абонентські номери й номери банківських карток, та інші речі, що становлять інтерес для слідства.
На теперішній час проводяться заходи щодо встановлення повного кола потерпілих громадян. Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру в шахрайстві, вчиненому організованою групою, що передбачено ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене за такий злочин, – позбавлення волі на строк до 12-ти років із конфіскацією майна.

Заходи проводили співробітники управління карного розшуку ГУНП в Одеській області спільно з оперативним відділом ДУ «ОВК № 14» та слідчим відділом поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 за силової підтримки батальйону поліції особливого призначення та під процесуальним керівництвом Малиновської окружної прокуратури міста Одеси.

Вкотре закликаємо громадян не сплачувати заздалегідь кошти за товар, який купуєте дистанційно. Безпечна схема покупок в Інтернеті виглядає так: замовили, отримали, перевірили, заплатили.