Останні новини

01 грудня 2022 в 10:37

Європейський суд визнав порушення прав обвинуваченого у вбивстві восьмирічної дівчинки в Одеській області

Європейський суд визнав порушення прав обвинуваченого у вбивстві восьмирічної дівчинки в Одеській області

Європейський суд із прав людини визнав порушення Україною прав жителя Одеської області Михайла Чеботаря, якого звинувачують у вбивстві восьмирічної Ангеліни М. у селі Лощинівка 2016 року.

Про це повідомив захисник чоловіка Андрій Лещенко.
За його словами, ЄСПЛ констатував, що були порушені права на належні умови тримання під вартою та умови щодо спільних камер з іншими інфікованими ув'язненими. Крім того, мало місце незаконне позбавлення волі: довільне затримання, надмірна тривалість тримання під вартою та відсутність компенсацій за незаконне тримання під вартою.

«Чеботар отримає значну компенсацію за ці порушення», — зазначив юрист.

Водночас, за словами Лещенка, Одеський апеляційний суд проігнорував це рішення, відмовив у задоволенні апеляційної скарги і не випустив Чеботаря на свободу.

«Напевно, незабаром буде ще одна справа в Європейському суді, оскільки невиконання рішення ЄСПЛ — це ще одне порушення. Але я дуже хочу, щоб Україна не ганьбилася на міжнародній арені під час війни і виконала це рішення Євросуду. Ми не здаємося і будемо боротися до остаточного звільнення нашого клієнта», — заявив він.

Зазначимо, що дві експертизи показали непричетність підозрюваного до злочину. Перша — не виявила його ДНК у вмісті піднігтьових зрізів із правої руки жертви. Друга — підтвердила, що вбивство сталося між 23:25 і 01:25, а в обвинуваченого на цей час є тверде алібі — він перебував у великій компанії людей.

Тіло дівчинки було знайдено на околиці Лощинівки 27 серпня 2016 року. Пізніше стало відомо, що дитину зґвалтували. Поліція швидко вийшла на слід підозрюваного, яким оголосила Михайла Чеботаря, рома за походженням. Після його затримання в селі почалися погроми і масові заворушення. Місцеві жителі вигнали ромів з їхніх будинків.

Провину Михайла Чеботаря не можуть довести вже п'ять років. Весь цей час чоловік перебуває під вартою в неналежних умовах. За європейськими стандартами, площа камери має бути щонайменше 4 кв. м на людину, в Одеському ж СІЗО на людину припадає від 2 до 2,5 кв. м.

Крім того, коли він захворів на туберкульоз, адміністрація СІЗО не надала йому належного лікування.

У скарзі до ЄСПЛ також йшлося про порушення прав Чеботаря під час затримання, коли поліцейські «вибивали» з нього свідчення. Крім того, на думку захисника, у справі є ознаки дискримінації Чеботаря за національною ознакою.

Источник